w

ALPINE ELF EUROPA CUP – Polka jedyną kobietą w stawce!

Francuski puchar wyścigów GT został zainaugurowany w 2018 roku. Rundy odbywają się głównie na torach Europy Zachodniej oraz Południowej. Jak sama nazwa wskazuje, rywalizują w nim kierowcy prowadzący Alpine A110 Cup.

W stawce znajduje się wiele znakomitych nazwisk. I jest też jeden rodzynek, a w zasadzie wisienka – Gosia Rdest. Polka będzie jedyną kobietą w tej serii. Warto zaznaczyć, że miała swój debiut w 2019 roku podczas rundy na torze Paul Ricard.

Ogromnie się cieszę, że finalnie mogłam ogłosić plany na sezon 2020. Start w pucharze Alpine będzie dla mnie nowym wyzwaniem. Auto jest mi znane, startowałam gościnnie w ostatniej rundzie pucharu na torze Paul Ricard w zeszłym roku. Liczę na zaciętą walkę i nowe trofea do kolekcji. Tory takie jak Nogaro czy Magny-Cours są dla mnie nowe, natomiast dobrze znam Paul Ricard i Portim?o. Jestem wdzięczna organizatorom, że pomimo iż kalendarz został skrócony, została zachowana w nim liczba 10 wyścigów. Przede mną jeszcze kilka miesięcy przygotowywań, aby móc pojechać na testy i walczyć o najwyższe lokaty już w sierpniu ? mówi Gosia Rdest.

Jestem pewny, że Polka pokaże wysoki poziom. Trzymam kciuki za sukcesy i Was proszę o to samo! Jednocześnie zapraszam na instagram Gosi: https://www.instagram.com/gosia.rdest/

Źródło: Renault

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pożar samochodu – błyskawiczna reakcja Straży Pożarnej (Video)

CLS z 1,5-litrowym silnikiem? Tak, ale nie u nas…