w

Alpina B7

BMW serii 7 to elegancka i bardzo komfortowa limuzyna. Są jednak tacy, którzy chcieliby znaleźć w niej duszę sportowca. I właśnie naprzeciw nim staje Alpina, która na bazie topowego modelu bawarskiej marki stworzyła swój własny projekt o nazwie B7.

alpina_b7_2016_2

Z zewnątrz auto dysponuje pakietem stylistycznym obejmującym przeprojektowane zderzaki, nakładki na progi, lotkę na tylnej klapie i piękne, wieloramienne felgi. Warto dodać, że niebieski lakier również wygląda imponująco. Najważniejsze są jednak zmiany, których nie widać. Otóż, 4,4-litrowa jednostka benzynowa otrzymała spory zastrzyk mocy, dzięki któremu generuje teraz aż 600 KM. To potężne stado katapultuje topowe BMW do setki  4 sekundy i pozwala na rozpędzanie się do 322 km/h. Co więcej, zastosowano inteligentne, regulowane zawieszenie, które podczas spokojnej jazdy po mieście zwiększy prześwit o 2 cm. Gdy jednak kierowca przekroczy 140 km/h, auto się obniży i utwardzi.  Pozostaje tylko kwestia ceny. Alpina B7 kosztuje co najmniej 115 tysięcy funtów. Nie jest to mało, ale chętni i tak się znajdą.

 

Źródło: Carscoops

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Honda CR-Z Final Edition

Jeep Renegade Hell’s Revenge