w

Alfa Romeo Tonale z datą debiutu. Karty zostaną odkryte na początku lutego

Alfa Romeo Tonale 2022 - zapowiedź
Alfa Romeo Tonale z datą debiutu. Karty zostaną odkryte na początku lutego

To jeden z najczęściej opisywanych samochodów, które jeszcze nie zostały zaprezentowane.

I nie chodzi o to, że Alfa Romeo Tonale wzbudza taką ciekawość. Problem tkwi w przesuwającej się dacie premiery. Nie ma wątpliwości, że ten samochód miał zadebiutować wcześniej, ale pewne zmiany strategiczne koncernu Stellantis sprawiły, że wszystko zostało przesunięte. Czy warto było czekać? Dowiemy się już 8 lutego.

Właśnie wtedy, już oficjalnie, poznamy ten model w wersji produkcyjnej. Jego koncept był widywany od 2019 roku. Ponad dwa lata temu przeprowadzano zaawansowane prace i testy konstrukcyjne auta. Pierwsze sztuki bez kamuflażu wyjadą na europejskie drogi w okolicach lipca.

Alfa Romeo Tonale – trochę Ameryki

Choć nowy crossover ma mieć w sobie włoski sznyt, nie zabraknie w nim także amerykańskiej technologii. Chodzi przede wszystkim o płytę podłogową i system hybrydowy, które znane są z modeli Jeepa. Alfa Romeo Tonale ma dzielić rozwiązania z Renegade’em i Compassem.

Alfa Romeo Tonale - data debiutu
W ofercie Tonale będzie napęd hybrydowy. Szczegóły poznamy już 8 lutego

Układ hybrydowy typu plug-in został oparty na doładowanej jednostce o pojemności 1,3 litra. Jeep oferuje taką odmianę pod oznaczeniem „4Xe”. Włoska marka z pewnością wykorzysta nieco inną nazwę. Jeszcze nie wiadomo, czy w gamie pojawią się też alternatywne warianty napędowe.

Co istotne, to będzie najprawdopodobniej najtańszy model Alfy Romeo w obecnej gamie, którą tworzą dziś tylko Giulia i Stelvio. Spodziewamy się dużego zainteresowania.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AirCar on the air

Latające auto z silnikiem BMW dostało urzędowy certyfikat. Ma mieć zasięg 1000 kilometrów

Toyota Century - interior

Toyota, w której wszystko dobrze brzmi. Dosłownie. Nie dostaniesz jej w Europie