w

Alfa Romeo Tonale. Wyciekła wstępna specyfikacja produkcyjnej wersji

Alfa Romeo Tonale Concept
Alfa Romeo Tonale. Wyciekła wstępna specyfikacja produkcyjnej wersji

Premiera produkcyjnej wersji tego modelu jest wciąż owiana tajemnicą i trudno stwierdzić kiedy nastąpi i gdzie będzie miała miejsce.

Alfa Romeo Tonale będzie SUV-em. To już wiemy. Widzieliśmy też szpiegowskie zdjęcia tego auta i możemy powiedzieć jedno: robi wrażenie. To jednak trochę mało, biorąc pod uwagę fakt, że mówi się o nim od wielu miesięcy. Teraz do sieci trafiła wstępna specyfikacja włoskiego modelu. Był to wyciek, a nie oficjalna informacja.

Ktoś udostępnił te dane i obiegły one świat. Już wiemy, jakie będą wymiary samochodu. Alfa Romeo Tonale ma 4528 milimetry długości, 1835 milimetrów szerokości (bez lusterek), 1604 milimetry wysokości i 2636 milimetrów rozstawu osi. Ten ostatni parametr ujawnia związek z Jeepem Compassem. Oba pojazdy wykorzystują tę samą platformę podłogową.

Alfa Romeo Tonale – gama jednostek

Jak wynika z tych informacji, udostępnionych w sieci, auto otrzyma konwencjonalne jednostki napędowe, co jest dobrą wiadomością. W gamie będzie diesel o pojemności 1,6 litra. To znany i lubiany MultiJet oferujący 130 koni mechanicznych.

Alfa Romeo Tonale
Samochód bazuje na technologii znanej z Jeepa Compassa

Oprócz niego znajdą się doładowane silniki benzynowe – najpewniej o pojemności 1,3 litra. Należy spodziewać się dwóch wariantów mocy: 130- i 160-konnego. Ten mocniejszy może oferować układ miękkiej hybrydy. Wersja plug-in (większa bateria, możliwe ładowanie z gniazdka) powinna oferować około 240 koni mechanicznych – tyle, co Jeep Compass 4xe. Zasięg w trybie elektrycznym będzie wynosił około 60 kilometrów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szeryf na zwężeniu

Jazda na suwak? Szeryf tego nie zrozumie dopóki nie dostanie mandatu (wideo)

DS 9 E-TENSE 250

DS 9 w nowej wersji silnikowej. Ma 250 koni mechanicznych