w

Alfa Romeo Tonale Concept

Alfa Romeo powoli rozwija swoją gamę modelową. Zapowiedzią kolejnego produktu jest koncept Tonale zwiastujący nowego SUV-a.

Projekt karoserii tego auta jest minimalistyczny i elegancki zarazem. Tym sposobem marka wraca do korzeni designu, które skupiały się na pięknych liniach i nielicznych, ale bardzo atrakcyjnych detalach. Świetnie prezentuje się przednie oświetlenie. Wąskie reflektory przypominają nieco model 159 będący jednym z najładniejszych sedanów, jakie ujrzały światło dzienne. Zresztą, podobne rozwiązanie można znaleźć w wersji Wagon i modelu Brera.

Wnętrze też jest bardzo eleganckie. Fajnym pomysłem (znanym np. z Audi TT) są dysze nawiewu zintegrowane z pokrętłami i wyświetlaczami od klimatyzacji. Dobrze prezentuje się także sportowa kierownica, przed którą umieszczono wyświetlacz otoczony głębokimi tubami – nowocześnie, ale z nawiązaniem do klasyki.

Jeżeli chodzi o technologię, to Tonale skrywa zestaw hybrydowy plug-in (z możliwością ładowania z zewnętrznego źródła). Pozostaje mieć nadzieję, że wersja produkcyjna nowego SUV-a będzie czerpała garściami z konceptu. Data debiutu nie jest jednak znana.

Zdjęcia: Netcarshow

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hyundai Sonata 2019 oficjalnie

Chciała ukraść przesyłki – złamała nogę… (Video)