w

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato. To może być stylistyczny majstersztyk albo kompletna klapa

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato teaser
Alfa Romeo Giulia SWB Zagato. To może być stylistyczny majstersztyk albo kompletna klapa

Włoska marka ma bogatą historię i barwne tradycje. Sporą liczbę jej modeli można umieścić wśród najpiękniejszych, jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane na tej planecie.

Czy Alfa Romeo Giulia SWB Zagato też będzie należeć do tej grupy? No cóż, nie będzie to łatwe. Niemniej jednak Włosi potrafią zaskoczyć, czego dowodów nie trzeba daleko szukać. To jednak wyjątkowy projekt, który przede wszystkim ma na celu nawiązywać do legendarnych maszyn i podkreślać wizerunek firmy.

Jak sama nazwa wskazuje, za projekt odpowiada Zagato – znany producent nadwozi, który przed laty modyfikował wiele wspaniałych samochodów tej marki. Zapowiedź sugeruje, że samochód jest już gotowy. Wiemy już, że ma pojawić się w 2023 roku.

Tajemniczy zwiastun ujawnia pas świateł LED, który może sugerować całkowite przeprojektowanie tylnej części nadwozia. Równie dobrze może to być świetlne połączenie lamp ze spojlerem (podobny motyw wykorzystano w koncepcyjnej Hondzie Civic Type R poprzedniej generacji).

Alfa Romeo Zagato
Alfa Romeo Giulia SWB Zagato ma nawiązywać do innych kultowych modeli przeprojektowanych przez producenta nadwozi z Mediolanu

Kształt wspomnianego oświetlenia nawiązuje do stylistyki Kammback, która zdobiła takie modele jak Giulia TZ z 1963 roku czy TZ3 Stradale z 2011 roku. Nazwa SWB może oznaczać skrócony rozstaw osi względem seryjnej Giulii. Czy to wszystko może się udać? Może, ale nie musi. Pozostaje trzymać kciuki za sukces.

Jak podają zagraniczne media, Alfa Romeo Giulia SWB Zagato będzie wykorzystywać platformę podłogową Giorgio, która ma być dostępna zarówno z silnikami spalinowymi, jak i układami w pełni elektrycznymi.

Podejrzewamy, że limitowana do kilkunastu egzemplarzy edycja otrzyma podwójnie doładowany silnik 2.9 V6, który w Giulii Quadrifoglio oferuje 532 konie mechaniczne. Niektórzy twierdzą jednak, że Włosi mogą zrobić niespodziankę i wykorzystać elektryczny zespół napędowy. Wydaje się to mało prawdopodobne, ale kto wie…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aston Martin DB4 po 30 latach w stodole

Ten samochód był ukryty w stodole przez 30 lat. Nawet w tym stanie jest warty fortunę

Test zderzeniowy auta elektrycznego

Testy zderzeniowe trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Powodem masa własna aut elektrycznych