w

Alfa Romeo Giulia Speciale. Bardziej wyjątkowa, niż myślisz

Giulia Verde Montreal Tri-Coat
Alfa Romeo Giulia Speciale. Bardziej wyjątkowa, niż myślisz

Włoska marka zdecydowała się na wprowadzenie nowej konfiguracji swojego sedana klasy średniej.

Oto Alfa Romeo Giulia Speciale w pełnej okazałości. Wygląda bardzo dobrze, co nie jest jej jedyną ważną cechą. Należy zacząć od tego, że to edycja limitowana. Mocno limitowana. Najpewniej już nie zdążysz jej kupić, chyba że pojawi się na rynku wtórnym.

Po pierwsze, powstała z myślą jedynie o rynku kanadyjskim. Po drugie, została ograniczona do zaledwie 15 egzemplarzy. To śmiesznie mało. Zastanawiamy się wręcz nad opłacalnością tworzenia tej specyfikacji.

Alfa Romeo Giulia Speciale 2022

Czym jednak wyróżnia się ten model? Przede wszystkim ekskluzywnym lakierem o nazwie „Verde Montreal Tri-Coat”. Wcześniej był on dostępny tylko w wersjach Quadrifoglio. W tym przypadku natomiast bazą jest odmiana Veloce. Użytkownik ma do dyspozycji napęd na obie osie oraz układ zawieszenia Alfa Adaptive Suspension (tak jak odmiana Q).

Alfa Romeo Giulia Speciale otrzymała także pakiet wstawek z włókna węglowego. Nie zabrakło także dodatkowych emblematów, 19-calowych felg i żółtych zacisków hamulcowych. We wnętrzu natomiast zagościły najbardziej rozbudowane media, sportowe fotele, zestaw audio Harman Kardon oraz czerwone szwy kontrastujące z czarną tapicerką.

Alfa Romeo Giulia Speciale
Auto bazuje na wersji Veloce, która oferuje 280-konny silnik benzynowy

Pod maską mieszka doładowany, dwulitrowy silnik benzynowy generujący 280 koni mechanicznych i 415 niutonometrów. Sprzęgnięto go z ośmiobiegową przekładnią automatyczną. W takiej konfiguracji można osiągać setkę w 5,1 sekundy.

Ceny modelu na rynku kanadyjskim sięgają 55 680 dolarów. Pierwsze egzemplarze trafią do dealerów już pod koniec bieżącego miesiąca (czerwiec 2022).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford Focus koniec produkcji

Ford Focus nie doczeka się kolejnej generacji? Trzeba się pospieszyć…

Wyrok za niebezpieczną jazdę

YouTuber skazany na więzienie za niebezpieczną jazdę