w

Alfa Romeo Giulia i Stelvo Quadrifoglio – liftingi topowych wersji

Giulia i Stelvio to flagowe produkty Alfy Romeo. Topowe warianty tych modeli doczekały się właśnie kuracji odmładzających.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to odświeżona paleta lakierów – jedna z nowych barw widnieje na zdjęciach (Montreal Green). Coraz większa liczba producentów stawia na konserwatywność w tej kwestii, dlatego fajnie, że Włosi postawili na odważniejsze kolory. Podobnie jak w standardowych wersjach po liftingu, zmieniły się zderzaki, klosze świateł, listwy ozdobne i faktura grilla. Z kolei we wnętrzu zagościły nowe multimedia i elementy tapicerskie.

Odmiany Quadrifoglio mogą teraz otrzymać wydechy Akrapovica. Pod względem silnikowym obyło się bez zmian – i całe szczęście. W obu przypadkach sercem jest 2.9 V6 generujące 510 KM i 600 Nm. Za przeniesienie mocy odpowiada 8-biegowy automat. Giulia dysponuje napędem na tył, a Stelvio posiada system Q4.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW Serii 2 Active Tourer – tak może wyglądać

i20 N w drodze – Hyundai potwierdza!