w

Afera Dieselgate nie obejmuje Grupy PSA Peugeot Citroen

Po wpadce Volkswagena pojawiło się jedno kluczowe pytanie: Czy inne koncerny również stosowały nielegalne oprogramowania zaniżające chwilowo emisję spalin?

peugeot_508_1.6_e-thp_s&s_active_test_8

Tego nie da się wykluczyć. Wiemy już jednak, że Grupa PSA (Peugeot, Citroen, a także DS) na pewno nie jest zamieszana w tzw. Dieselgate. Komisja ekspertów na czele z francuską minister ekologii, Segolene Royal, poinformowała, że koncern jest „czysty”. To potwierdziło słuszność stosowanej od 2013 roku technologii BlueHDi, która spełnia wszelkie aktualne normy ekologiczne wymagane w nowych samochodach dzięki systemowi SRC (Selective Catalytic Reduction) i filtrowi cząstek stałych (FAP), który eliminuje tlenki azotu. Cieszy nas ta informacja. Miejmy nadzieję, że pozostałe koncerny także postępują i postępowały w zgodzie z aktualnymi wymaganiami dotyczącymi ekologii.

 

Źródło: PSA

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyjątkowe Ferrari wystawione na sprzedaż!

Kiedy poznamy nowe S60?