w

Absurdalny manewr kierowcy zawodowego. „Naraził siebie i innych, by zaoszczędzić 5 minut” (wideo)

Niebezpieczny manewr kierowcy zawodowego
Absurdalny manewr kierowcy zawodowego. "Naraził siebie i innych, by zaoszczędzić 5 minut" (wideo)

Deficyt rąk do pracy w branży transportowej powoduje, ze stanowiska za kierownicą są rozdawane niemal wszystkim. W niektórych ogłoszeniach o prace nie jest wymagane żadne doświadczenie, a nawet proponuje się zapłatę za kurs na kategorię C+E.

To sprawia, że wielotonowe zestawy prowadzone są również przez ludzi, którzy nie do końca zdają sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nich ciąży. Te same osoby potrafią podejmować absurdalne decyzje prowadzące do bardzo poważnych zdarzeń drogowych.

Oto kolejny tego przykład – tym razem z ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej. Pewien zawodowiec pomylił zjazdy i postanowił szybko „naprawić” swój błąd. Niestety, zamiast skorzystać z innego zjazdu, zdecydował się na wykonanie brawurowego manewru.

 

Nie przejmował się skarpą, trawą i strefą wyłączoną z ruchu. Miał też w poważaniu innych kierowców, którzy musieli nagle hamować, by nie wjechać w naczepę. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że warunki pogodowe były trudne – zmrok, śliska nawierzchnia i mżawka potęgowały ryzyko.

Czy wykonanie tak karkołomnego manewru było uzasadnione? Oczywiście, że nie. Błąd kosztowałby kierowcę maksymalnie 5 minut, bo mógł spokojnie wrócić na główną drogę wykorzystując inny zjazd.

Wolał jednak narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo. Do tego zasłużył na solidny mandat. Takie zachowania są niedopuszczalne i warto zastanowić się, czy nie powinny podlegać zabieraniu prawa jazdy „zawodowcom”.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pościg za pijanym kierowcą na DW303

Próba interwencji obywatelskiej i pościg za pijanym kierowcą. Pomogło szczęście (wideo)

Alfa Romeo Tonale Edizione Speciale

Alfa Romeo Tonale wygląda zjawiskowo i emanuje spokojem. Czy takie połączenie ma sens? (test)