w

A gdyby tak Peugeot RCZ wrócił…?

RCZ był jednym z najbardziej emocjonujących samochodów w gamie Peugeota po 2000 roku. Francuskie coupe nie doczekało się jednak nowej generacji. A szkoda…

Koncern PSA jest teraz znacznie większy (wykupienie Opla, sojusz z FCA), niż dekadę temu. Pozycja samej marki też jest inna – Peugeot ma być bardziej premium, co może zaowocować powrotem do modeli o nieco bardziej prestiżowym charakterze. Powrócenie do koncepcji auta o usportowionym charakterze ma więc uzasadnienie.

Póki co nie ma żadnych decyzji, ale możemy trochę pomarzyć. Do sieci trafił bowiem projekt niezależnego grafika (z Polski!) przedstawiający, jak mógłby wyglądać RCZ – w zgodzie z najnowszym nurtem stylistycznym. I muszę przyznać, że dawno nie widziałem tak dobrego „renderingu”. Linia pozostała zbliżona, ale przeprojektowane zderzaki, oświetlenie, grill oraz nowe przetłoczenia sprawiają, że francuskie coupe wygląda zjawiskowo. Chciałbym je zobaczyć na drogach. Z jakim układem napędowym? Najlepiej hybrydowym, który oferuje co najmniej 300 KM.

Źródło: czyzewski-design.com

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bentley świętuje sukces SUV-a – takiego wyniku nie powstydziłaby się żadna marka

Ciekawa wizja polskiego grafika – Seria 4 dla… przedstawiciela handlowego