w

911 vs R8 vs GT-R vs M850i – drag race (Video)

Supersamochody przyciągają każdego fana motoryzacji. Mają budżet na jeden z takich modeli nie jest łatwo dokonać wyboru…

Niektórzy decydują „oczami”, inni patrzą na osiągi. Nieliczni zwracają także uwagę na właściwości jezdne… Tym razem mam dla Was porównanie przyspieszeń czterech naprawdę wspaniałych maszyn. Pierwszą z nich jest Porsche 911 Carrera 4S oferujące kierowcy 443 KM i 530 Nm. Obok niego znalazło się Audi R8 i jego 5,2-litrowe V10 (610 KM i 580 Nm). Trzecim zawodnikiem jest Nissan GT-R Nismo posiadający 3,8-litrową jednostkę generującą 592 KM i 650 Nm. Ostatnie auto biorące udział w porównaniu to BMW M850i produkujące 523 KM i 750 Nm.

Możemy więc mówić o naprawdę mocnych autach, choć mają one zupełnie inne charaktery. Które jednak okaże się najszybsze w wyścigu na prostej? Sprawdźcie:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Peugeot 508 Sport – już niebawem!

Gdy masz McLarena i wszyscy chcą się ścigać – interwencja policji (Video)