w

9-metrowy Stig w drodze do Warszawy!

Już 1 lutego wystartuje nowy kanał telewizyjny – BBC Brit, na którym będzie można oglądać m.in. najnowsze odcinki kultowego Top Gear. Z tej okazji ekipa z Surrey przygotowała dla fanów programu niezwykłą niespodziankę.

stig_4

Niektórzy mówią, że kiedyś pokonał Smartem okrążenie toru Nürburgring w zaledwie 8 minut, a kolor jego oczu odpowiada lakierowi Rosso Corsa z palety Ferrari. My wiemy tylko, że nazywa się Stig. Uwielbiana na całym świecie postać tajemniczego i nieustraszonego kierowcy wyścigowego z najpopularniejszego programu motoryzacyjnego świata właśnie doczekała się gigantycznego pomnika – mierząca 9 metrów figura została wykonana z włókna węglowego, a jej stworzenie zajęło dwa miesiące. Wielki Stig już 1 lutego stanie tuż przed warszawskim Pałacem Kultury i Nauki – w drodze do celu odwiedzi ponadto Amsterdam, Berlin i Poznań. Szykujcie aparaty!

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lamborghini Huracan Liberty Walk

Felix Neureuther za kierownicą szalonego Audi S1 EKS RX