w

77-latek utknął drogim autem na szlaku turystycznym. Po lewej jezioro, po prawej skały (wideo)

77-latek utknął drogim autem na szlaku turystycznym
77-latek utknął drogim autem na szlaku turystycznym. Po lewej jezioro, po prawej skały (wideo)

Podróże bywają bardzo ekscytujące. Pozwalają podziwiać lokalną architekturę, a także faunę i florę. Nie zawsze jednak wszystko idzie zgodnie z planem.

Ten 77-latek utknął drogim autem na górskim szlaku. Brzmi zaskakująco, tym bardziej że nie korzystał z dużego SUV-a, tylko sportowego kombi. Miejscem zdarzenia była Austria, a główny bohater to obywatel Niemiec.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna bezgranicznie ufał wskazaniom swojej nawigacji i lekceważył mijane znaki drogowe i ostrzeżenia przechodniów, którzy sugerowali, że tą drogą nie przejedzie. Był jednak uparty aż do momentu, gdy dojechał do miejsca, w którym szlak zostsał wyraźnie zwęzony.

77-latek utknął drogim autem na szlaku turystycznym

Jego cenne auto, Alpina B3 Touring dysponuje mocą 500 koni mechanicznych i napędem na obie osie. Te parametry nie miały jednak żadnego znaczenia w takich warunkach. Bardziej istotna była szerokość pojazdu, która sięgała 2068 milimetrów.

Na miejsce zdarzenia została wezwana policja, która od razu wyjęła alkomat. Okazało się, że kierowca jest trzeźwy. Został jednak ukarany mandatem za nieprzestrzeganie przepisów.

77-latek utknął autem na szlaku turystycznym
77-latek utknął autem na szlaku turystycznym

To nie był koniec problemów. Konieczne było oczekiwanie na straż pożarną, która pomogła mu wyjechać. W sumie to zaskakujące, że nie radził sobie z wyjazdem, skoro samodzielnie wjechał tą samą drogą.

Angażowanie służb wydaje się zbędnym wydatkiem, ale lepiej było skorzystać z pomocy strażaków, niż czekać aż 77-latek wywinie kolejny „numer”.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hyundai Tucson PHEV test łosia

Hyundai Tucson PHEV w teście łosia. Wynik bez rewelacji (wideo)

Hyundai Elantra 2024

Hyundai Elantra 2024 (lifting) zaprezentowany. Nowy front i ergonomiczne wnętrze w standardzie