w

6. FotoArtFestival 2015 ? relacja

W dniach 16-30 października w Bielsku-Białej miała miejsce szósta edycja FotoArtFestivalu. Podczas imprezy zaprezentowano 15 wystaw, autorstwa światowej sławy fotografików. Wydarzeniem wyróżniającym festiwal był Maraton Autorski, czyli spotkania z autorami, wykłady, prelekcje oraz pokazy slajdów związanych z fotografią.

FotoArtFestival odbywa się w Bielsku-Białej cyklicznie, co dwa lata. Od 2005 roku, nieprzerwanie przyciąga entuzjastów fotografii, oferując im zawsze wysoki poziom prezentowanej twórczości. Należy podkreślić, że festiwal, to zawsze znakomite osobowości ze świata fotografii.

Podczas minionej edycji festiwalu nie zabrakło Maratonu Autorskiego ? spotkań z fotografami, prezentacji ich twórczości, prelekcji oraz dyskusji. W tym roku gośćmi Maratonu byli między innymi: Ernesto Bazan, Petrut Calinescu, Ruud Van Empel, Maciek Nabrdalik (jedyny autor pochodzący z Polski), Rafael Navarro, Irina Popova, czy Chris Rain i wielu innych.

Niezaprzeczalnie dużym atutem festiwalu był fakt, że żadnej z prezentowanych na nim wystaw, nie pokazywano wcześniej w Polsce. To dowodzi, że FotoArtFestival dąży do zachowania najwyższych standardów, ale przede wszystkim swoistej unikatowości. Widzowie na pewno nie zawiedli się doborem autorów.

Organizatorzy zapewniają, że festiwalowi nie przyświeca wiodący temat, jednak trudno nie zauważyć, że prezentowane wystawy mają wspólny punkt. Tym punktem są emocje, łączące wszystkie wystawy. Nostalgia, zaduma i zastanowienie nad tym dokąd zmierza współczesny świat ? to wszystko mogliśmy zobaczyć podczas festiwalu. Fotografie prezentowane podczas szóstej edycji FotoArtFestivalu często dotykały trudnych, wręcz kontrowersyjnych tematów ? jednak każda z nich, to znakomity dokument fotograficzny.

Wystawy festiwalowe prezentowane były na terenie całego miasta. Dzięki zróżnicowanej formie oraz treści, na pewno trafiły one w gust widzów. Jeżeli jednak podczas FotoArtFestivalu ktoś nie odnalazł satysfakcjonującej go ekspozycji, bądź nie uczestniczył w interesujących spotkaniach autorskich, to na pewno nie zawiódł go niepowtarzalny klimat Bielska-Białej.

Poniżej relacja fotograficzna z 6. FotoArtFestivalu w Bielsku-Białej.

Tekst i zdjęcia: Kamil Myszkowski

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Caravelle 2.0 TDI Comfortline – Klasyczna receptura z domieszką nowoczesności

Kolejne Porsche 911 GT3 będzie dostępne z „manualem”!