w

Dakar 2018: podsumowanie

Kolejna edycja Rajdu Dakar już za nami. Polscy zawodnicy odegrali w tym roku znaczące role, choć nie obyło się bez problemów.

Niestety, ze względu na kontuzję z rywalizacji wycofał się Rafał Sonik, czyli nasz najskuteczniejszy quadowiec. Drugi zawodnik z Polski występujący w tej kategorii, Kamil Wiśniewski, zajął 13. pozycję. Dobrze spisał się także Maciej Giemza, który skończył rajd na 24 lokacie wśród motocyklistów.

Bardzo dobry występ zanotował zespół Jakub Przygoński/Tom Colsoul. Polska załoga Orlen Teamu zdobyła piąte miejsce i była najszybszą z wszystkich prowadzących MINI. Miłą niespodzianką został natomiast Szymon Gospodarczyk, który w klasie SxS zajął trzecią pozycję. Serdeczne gratulacje Panowie!

Zwycięzcami Dakaru 2018 okazali się: Ignacio Casale (Chile, quady), Matthias Walkner (Austria, motocykle), Carlos Sainz (Francja, samochody), Eduard Nikołajew (Rosja, ciężarówki), Reinaldo Valera (Brazylia, SxS).